Duymak İstediklerinizi Siz Seçin
Duymak İstediklerinizi Siz Seçin | 10 Mart 2022

İşitme cihazı teknolojileri her geçen gün yenileniyor. İşitme cihazları artık gizli, akıllı ve kablosuz özelliklere sahip. En etkili ve tercih edilen özelliklerinden biri de işitme cihazlarının Bluetooth özelliklerine sahip olması. Bluetooth özellikli işitme cihazları sayesinde duymak istediklerinizi siz seçin!

İşitme Cihazı Kullanımı

Bluetooth bağlantısı iki ya da daha fazla cihazın kablosuz olarak birbirine bağlanmasını sağlayan bir sistemdir. Radyo dalgalarına dayalı bir teknoloji ürünüdür. Bluetooth ile işitme cihazına bağlandığınızda televizyon ya da telefonunuzdaki sesleri net olarak işitme cihazından alabilirsiniz. Bluetooth teknolojisini günümüzde televizyonlar, bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar kullanmaktadır. Şimdi işitme cihazları da bu teknolojiyi en etkili şekilde kullanıyor. 

Bugün işitme cihazları arasında birçok güçlü Bluetooth özellikli işitme cihazı bulunmaktadır. Bluetooth bağlantısı, işitme cihazı kullanıcıları için beraberinde pek çok fayda sağlamaktadır. Bunlardan bazıları;

•    Podcast'leri ve müziği doğrudan işitme cihazlarınız aracılığıyla dinleme.
•    Ayarları ve ses seviyesini kontrol edebilen bir işitme cihazı uygulamasına bağlantı.
•    Telefonu kulağınıza götürmeden telefon görüşmeleri yapmak. 
•    Bazı işitme cihazları, hareket ve sağlık uygulamaları, düşme algılama ve dil çevirisi gibi özellikleri sağlamak için Bluetooth kullanmaktadır.

İşitme cihazları hem özelleştirilebilir hem de kişiselleştirilebilirdir. Kullanışlı bir dinleme deneyimi sunar. Bununla birlikte hemen hemen her ses kaynağından ses akışı sağlanabilmektedir. Böylece işitme cihazı kulağınızdayken kolayca telefonu açabilir ve televizyondan gelen sesi kulaklık gibi yansıtabilirsiniz.

Hayatta pek çok kaçırılmayacak ses vardır. İnsan sesleri, müzik, çevreden gelen araba sesleri. Etrafta neler olduğunu ve neler konuşulduğunu fazla iyi işitememek zamanla kendinizi sosyal İzolasyonu sokmanıza neden olabilir. Bir sohbetin dışında kalmak, tartışma sırasında konuşmalara ayak uyduramamak zamanla kişiyi yalnız hissettirir. İşitme duyusu kişiyi birbirlerine bağlar ve çevrede neler olup bittiğini sağlıklı bir şekilde duyabildiğimizde yaşamdan çok daha fazla zevk almış oluruz. Bu nedenle işitme sağlığı konusunda ne kadar erken harekete geçirilirse o kadar etkili olmaktadır. İşitme cihazları doğal işitme duyusunu geri getirmese de sesleri daha net ve zengin kılarak yaşam konforunu arttırır. Arka plan gürültüsünün fazla olduğu davetlerde, gürültülü bir restoranda bir sohbeti anlayabilmek, büyük bir salonda konuşan kişiye odaklanabilmek ya da torunlarınız size seslendiğinde duyabilmek oldukça önemli ve güzel hislerdir. 

İşitme duyusu kişileri birbirine bağlamak için hayati önem taşımaktadır. Yaşamı tüm sesleri ile yeniden zenginleştirmek için işitme cihazı kullanımı en önemli etkenlerden biridir. Daha iyi işitme duyusuna giden yol günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte oldukça kolay bir hale gelmiştir. Rahat ve güvenilir bir şekilde çalışmak üzere tasarlanan işitme cihazları size kusursuz bir deneyim sunar. Doğal işitme deneyimini mümkün olduğunca yakından taklit eden işitme cihazları sayesinde işitme kaybı yaşayan bireyler kolayca uyum sağlar.

İşitme Cihazı Seçimi

İşitme cihazı seçimi sırasında pek çok seçenek karşınıza çıkabilir. En iyi işitme cihazı seçenekleri ise cihaz türüne göre kişiden kişiye değişebilmektedir.

İşitme cihazı teknolojileri geçmişte daha büyük, hantal ve genellikle kablolu işitme cihazlarından oluşuyordu. Bugün göze çarpmayan, daha konforlu kullanım sunan cihazlar haline geldiler. Bununla birlikte işitme cihazları kalabalık bir yemek organizasyonu, sinema ya da çocuk bahçesi gibi farklı ortamlara göre ayarlaya bilmeniz için pek çok özellik sunmaktadır. Bu nedenle işitme cihazınız sayesinde yalnızca istediğiniz seslere kolayca odaklanabilirsiniz. Yaşam kalitesini arttıran son teknoloji işitme cihazları sesi yakalayan bir mikrofon, ses düzeyini yükselten bir amplifikatör, kuvvetlendirilen sesi kulağın içine gönderen bir alıcı ve bir pilden oluşmaktadır. Sesleri seçerek güçlendirecek biçimde tasarlanan bu işitme cihazları, arka plandaki gürültüleri kısar ve sizin duymak istediğiniz sesleri daha net duymanıza olanak tanır.

İşitme türünüze, yaşam tarzınıza, istek ve tercihlerinize en uygun işitme cihazını bulmak için Edi İşitme Cihazları ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm işitme cihazları dört bileşenden oluşmaktadır. Fakat işitme cihazının model ve kalitesine göre yansıtılan ses kalitesinde değişiklikler olduğu bilinmektedir. Hangi işitme cihazını seçerseniz seçin, kişisel ihtiyaçlarımıza yanıt vermesi için mutlaka alanında uzman bir işitme sağlığı uzmanı tarafından programlanmalıdır. Yaşam tarzınıza ve düzenli olarak girdiğiniz sesli ortamlara göre en uygun işitme cihazı bulunur.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara