En Kaliteli İşitme Cihazı
En Kaliteli İşitme Cihazı | 23 Ocak 2022

İşitme cihazları teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile pek çok yenilikçi üründe ön plana çıktı. Bu yeniliklerden bazıları; kusursuz ses işleme, kablosuz bağlantı ya da doğala en yakın ses iletimi gibi kullanıcı dostu yeniliklerdi. Her üründe olduğu gibi işitme cihazlarında da güçlü ve zayıf yönler mevcuttur. Bu yazıda en kaliteli işitme cihazı konusunu ele alıyoruz.

Bir işitme cihazının en iyisi olup olmadığını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörler genel olarak belli olsa da kişinin yaşam koşullarına ve ihtiyaçlarına uygun cihazı seçmesi en yüksek verimi almasını sağlar. İşitme cihazı alırken,

  • En uzun ömürlü pil
  • En hızlı şarj 
  • En iyi kablosuz bağlantı
  • Pratik kullanım

v.b özelliklere bakılabilir. Burada önemli nokta işitme kaybı yaşayan bireyin ihtiyaçlarına uygun cihazın belirlenmesidir. İşitme kaybı aile ve arkadaşlarla geçirilen bir günü etkileyebildiği gibi iş ilişkilerini de etkileyebilir. İşitme cihazları daha önceki sağlıklı işitme seviyenizi tamamen geri getirmese bile yaşam kalitenizi olumlu yönde etkiler. 

İşitme Cihazı Özellikleri

Son yıllarda en sık kullanılan işitme cihazı özelliklerinden biri Bluetooth teknolojisidir. Bluetoothlu işitme cihazı, işitme cihazlarınızı takarken cep telefonunuza bağlı kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işitme cihazlarınızı televizyon, bilgisayar, tablet ve daha fazlası gibi Bluetooth özellikli diğer cihazlara kablosuz olarak bağlamanıza da olanak tanır. 

Bu teknolojinin en güzel örneği ise Oticon işitme cihazları ürünlerinde görülmektedir. Oticon ON uygulaması kullanılarak streamer’a gerek duymadan işitme cihazlarınızı TV’nize bağlayabilirsiniz. Cihazınızın Bluetooth özellikli olup olmadığını öğrenmek için Edi İşitme Cihazları işitme uzmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

İşitme cihazı şarj edilebilir mi sorusu da merak edilmektedir. Şarj edilebilir piller ya da cihaz özellikleri büyük bir kullanım rahatlığı ve maliyet açısından da fayda sağlamaktadır. İşitme cihazını gece yalnızca üç saat şarja takarak kullanabilirsiniz. Lityum iyon pil teknolojisi ile hem güvenli hem de kaliteli işitme cihazı modeline kavuşmuş olursunuz. 

Phonak ve Starkey gibi 24 saat tam şarj sunan markalar da işitme cihazları arasında en kaliteli markalar arasında yer almaktadır. Doğal ses sağlayıcısı da olan bu işitme cihazı markaları kullanıcıya uyum ve rahatlık sunmaktadır. Ayrıca aktif ve hareket halinde olan ileri derecede işitme kaybı olan kişiler için mükemmel bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.

En Kaliteli İşitme Cihazını Bulmak

İşitme kaybı yaşayan her bireyin farklı özellikleri ve ihtiyaçları vardır. Bu nedenle işitme uzmanları kişiye en uygun cihazı seçmek için çalışır. Örneğin, İşitme kaybınızın ciddiyeti cihazı belirlerken önemli bir kriterdir. Yeterli amplifikasyon sağlayabilen bir işitme cihazına ihtiyacınız olacaktır. Şiddetli veya ileri derecede işitme kaybınız varsa, daha yüksek ses seviyeleri üretebilen bir cihaz kullanmak daha uygundur. Arka plan gürültüsü rahatsız ediyorsa bu gürültüyü en aza indiren güçlü bir işitme cihazına ihtiyaç duyarsınız. 

Aktif ve hareketli bir yaşantısı olan kişiler için ise daha gelişmiş bir cihaz önerilmektedir. Kullanım açısından pratik ve uzun şarj özelliği sunan bir işitme cihazı ile hareketli yaşam tarzına uyum sağlayan bir cihaz gerekmektedir.   

Bir işitme cihazı ne kadar kaliteli olursa olsun bakımı ve temizliği düzenli yapılmazsa yüksek verim alınamaz. Bu nedenle Otovita Kulak Arkası İşitme Cihazı Bakım Seti gibi bir temizlik seti alarak cihazınızın uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.  Düzenli temizlik ve bakım, işitme cihazınızın daha verimli ve kaliteli ses akışını sağlamasına da olanak sağlamaktadır. Kliniğimize gelerek her marka ve model işitme cihazınız için bakım önerileri alabilirsiniz. 

İşitme cihazına ihtiyacınız olup olmadığını anlamanın en iyi yolu doktorunuzu veya bir odyologu ziyaret etmektir. İşitme kaybı türünü ve derecesini değerlendirmek için bir işitme testi yapılmaktadır. Bu test tamamlandığında işitme kaybı derecesine göre işitme cihazı karşılaştırmaları yapılabilmektedir. Farklı teknolojilerle donatılmış bu cihazlar arasında kişiye en uygun cihaz seçimini odyomeristler yapabilmektedir. Tinnitus (çınlama) maskeleme, çoklu program ayarı, kablosuz bağlantı, koruyucular, yönlü mikrofonlar, akıllı telefon özellikleri gibi birçok farklı kritere bakılmaktadır. 

İşitme sağlığı uzmanınız, dinleme ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi bilmeli ve size en fazla memnuniyet ve fayda sağlayabilecek işitme cihazı özellikleri önermelidir. Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniklerinde uzman odyomeristler tarafından ücretsiz işitme testiniz yapılır ve size en uygun cihaz belirlenir.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara