Eski teknoloji yerine yeni teknoloji
Eski teknoloji yerine yeni teknoloji | 9 Nisan 2022

İşitme kaybı derecesi ve türüne bağlı olmak üzere işitme kaybı yaşayan bireylerin daha net duymasını sağlayan cihazlara işitme cihazı denmektedir. İşitme cihazıyla birlikte uygun teknoloji ve teknikleri uygulamaya başlamak ve hasta ile odyolog arasındaki deneyim ve bilgi alışverişini maksimum düzeyde kullanmak bu süreçte oldukça önemlidir. Günümüzde işitme cihazları yüksek teknoloji ile birlikte modern bir seviyeye gelmiştir. Eski teknoloji yerine yeni teknoloji cihazlar hayatın her alanında büyük bir konfor sağlamaktadır.

İşitme kaybı, her yaştan insanı etkilemektedir. Herkesin işitme duyusu birbirinden farklıdır. Son teknolojik gelişmelerle hem estetik hem de fonksiyonel olarak pek çok özelliği olan cihazlar piyasada bulunmaktadır. Bu cihazlar mutlaka ruhsatlı işitme merkezlerinden ve uzman odyolog ya da odyometristlerden alınmalıdır. Cihaz seçimi, tasarımı ve kullanımı için belirlenmiş bazı kurallar da vardır. Satın alınan cihazın kalite belgesinin olmasına, satış yapan firmanın satış sonrası servis desteğinin olmasına ve firmanın TSE tarafından verilen hizmet yeterlilik belgesinin olmasına dikkat edilmelidir.

Bu cihazların hepsi temel elektronik parçalardan oluşmaktadır ve hepsinin ortak amacı sesi yükseltmektir. Çevremizde yalnızca insan sesi yoktur. Farklı şiddetlerde ve frekanslarda karmaşık pek çok ses sinyali ile hayatımızı sürdürmekteyiz. İşitme cihazları bu farklı sinyallerin farkına varabilmek ve rahatsız etmeden konuşmayı daha anlaşılır hale getirmek için çalışmaktadır. Yeni teknolojik gelişmelerle işitme cihazları adeta küçük bilgisayarlara dönüşmüştür. İşitme cihazı ihtiyacını belirlerken en önemli şey aynı zamanda ihtiyaçları belirlemektir. Buna göre yazılıma sahip işitme cihazı tercih ederek kullanmayacağınız özellikler için farklı modellere yönelmek yanlıştır. Philips işitme cihazı modelleri tamamen kişiye yönelik net bir işletme sağlar. Edi işitme sağlığı merkezine gelerek Philips işitme cihazı aksesuarları, temizleme seti ya da işitme cihazı pilleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Deneme süreci ile kendi ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve size en uygun modeli seçebilirsiniz.

Arka plan ve rüzgâr gürültüsünü azaltan Oticon İşitme Cihazı da birbirinden farklı özelliklerle kolay bir kullanım sağlamaktadır. Bluetooth ile kablosuz akıllı cihazlara bağlanma özelliği ile yaşam kalitenizi arttırırken aynı zamanda benzersiz bir deneyim sunar. Farklı ihtiyaç ve yaşam tarzına farklı modeller sunulmaktadır. Örneğin görünmezlik ve fark edilmez bir işitme cihazı kullanımı yaşamak isteyenler için belli markalar vardır. Kulağa tam oturan ve fark edilmeyen şekilde tasarlanan bu cihazlarla kulağınızda işitme cihazı olduğu asla belli olmaz. Tüm sesleri net olarak duyarsınız ve günlük yaşamınıza özgürce devam edersiniz.

Cihaz satın alırken mutlaka yüksek performanslı bir ürün olmasına dikkat edilmelidir. İşitme kaybının seviyesi ve türü doğru olarak belirlenmelidir. Kulağın anatomik yapısı, patolojik rahatsızlıklar ve cihaz kullanım yeteneği gibi faktörler detaylı olarak analiz edilmelidir. Alanında uzman odyologlar ile tercih edilecek cihazın teknik olarak da işitme kaybını telafi edecek beceriye sahip olması gerekmektedir. Kullanımı kolay ürünlerden biri olan Unitron işitme cihazı profesyonel ve dünyaca ünlü bir markadır. Kolay teknik destek hizmetleri ile sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Tüm sesleri net olarak algılamaya yardımcı olur. Arka plan görüntüsünü azaltırken ses işitme konusunda daha yüksek bir performans sergiler.

İşitme Cihazı Teknolojileri

Son teknoloji işitme cihazı ürünleri gürültüde konuşma anlamayı artırır. Hafif ve yüksek sesli veya birden çok konuşmacının olduğu ortamlarda konuşmayı takip etmeyi kolaylaştırır. İşitme cihazı kullanıcılarına ihtiyaç duydukları ses doğallığını sağlayan teknolojik donanıma sahiptir. Rahatsız eden yüksek rüzgâr gürültüsünde bile konuşmayı takip etmeyi kolaylaştırır. Çınlamaya karşı gösterilen tepkinin kontrol edilmesini sağlayan yazılımlara sahiptir. Bu nedenle eski teknoloji cihazınızı yeni teknoloji işitme cihazı ile değiştirmek aslında yaşam kalitesinde büyük bir artış sağlar. Bu işitme cihazlarını kullanan kişi temiz ve eksiksiz bir işletme ile beraber daha fazla konuşma ayırt etme becerisini de elde edecektir. Kullanıcının hafif seslere erişimini artırmaktadır. Böylece ses seviyesi ekstra yükseltilmeden hafif konuşmaları anlamada bir artış elde edilir.

Edi İşitme Sağlığı Merkezi %100 müşteri memnuniyeti ile çalışan ve deneyimli uzman kadrosuyla her türlü soruna çözüm bulan bir merkezdir. En yeni teknolojilerle donatılmış işitme cihazları hakkında bilgi almak için her zaman iletişime geçebilirsiniz.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara