Gliserin Kulak Damlası Nasıl Kullanılır?
Gliserin Kulak Damlası Nasıl Kullanılır? | 5 Temmuz 2021

Kulak yapı itibariyle fazla kir tutan ve çok çabuk kirlenen bir organımız olarak bilinmektedir. Pek çok kişi kişisel temizliğine özen gösterdiği için gliserin gibi birtakım unsurlar yaşam kalitesi üzerinde büyük oranda önemli bir paya sahip olmaktadır. Gliserin kulak içindeki kirleri temizleme gibi bir özelliğe sahip olan bir madde olarak karşımıza çıkar. Bu yazıda gliserin kulak damlası nasıl kullanılır? konusuna odaklanıyoruz. 

Kulak aslında kendi kendini temizleyen ve dıştan bir temizliğe ihtiyaç duymayan organdır. Fakat bazen dış kulak yolu tıkanabilir ve duyma azalabilir. Eğer kulak fazla kir üretmeye eğilimliyse ya da bir işitme cihazı kullanıcısıysanız 6 - 12 aylık periyotlarla kulak burun boğaz doktorunuza muayene olarak önerdiği şekilde kulak temizliği yapabilirsiniz. Kulak burun boğaz doktoru gliserin kulak damlası kullanarak temizlik önerebilir.

Gliserin Kulak Damlası Nedir? 

Gliserin kulak damlası genel olarak orta kulak iltihabının neden olduğu ağrı, tıkanıklık ve şişliği gidermek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda kulak kirini gidermeye yardımcı olmak için de kullanılmaktadır. Kulak damlasının doğru uygulaması için mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız. Yan etkiler görüldüğü anda damla kullanımı durdurulmalıdır. 
Kulak kiri oluşumu eğer sürekli tekrarlıyorsa doktorunuz bu damlaları önerebilir. Bu damlalar kulak zarının ve kulak kanalının hassas cildini tahriş edebileceğinden, bunları yalnızca belirtildiği şekilde kullanmak oldukça önemlidir.    

Gliserin kulak damlası sadece kulaklarda kullanım içindir. Reçetede yazan talimatları izleyin. Kullanımdan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Şişeyi 1-2 dakika elinizde tutarak hafifçe ısıtın. Enfekte kulak yukarı bakacak şekilde yan yatın. Damlalığın ucunu kulağınıza, parmak uçlarına veya başka bir yüzeye değdirmemeye çalışın. Gliserin kulak damlası doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Kulağınızı temizlemek istediğinizde gliserin gibi bir madde ile kulağınıza damlatmak suretiyle kulak içindeki kirleri temizlemek mümkündür. Ancak bunu yapmadan önce mutlaka bir KBB uzmanına başvuruda bulunarak bu konuda gerekli olan ya da ihtiyaç duyulan hizmeti hızlı bir şekilde sahip olmak büyük ölçüde önem taşımaktadır. Kulak kirleri KBB uzmanı tarafından mikroskop yardımı ile görülmektedir. Bu yüzden kulağınızdaki kirleri temizletmek ve uzman eller tarafından bu işlemin yürütülmesini istediğiniz durumlarda mutlaka bir KBB uzmanına danışarak bu konuda geniş ve detaylı bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Su ile yıkama yöntemi olarak bilinen diğer farklı pek çok yöntem ancak bir KBB uzmanı tarafından mümkün hale gelmektedir. Sizler de bu noktada kulak damlası ve benzer ihtiyaçlarınızı hemen neticeye ulaştırmak ve hızlı bir şekilde sonuçlandırmak isterseniz daha detaylı bilgi almak için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniğimizi ziyaret edebilir ya da arayabilirsiniz. 

Gliserin Kulak Damlası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gliserin temizleme damlalarını kullandığınız halde kulak enfeksiyonunuz birkaç gün içinde iyileşmezse doktorunuza veya sağlık uzmanınıza söyleyin. Bu ilaç uzun süreli kullanım için değildir. Doktorunuza veya sağlık uzmanınıza danışmadan belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Kulaktan akıntı geliyorsa kullanım sonlandırılmalıdır.

Kulak, yapı itibariyle dolduğu zaman ya da aşırı kirlendiği durumlarda işitmede ciddi sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden bizler her zaman sizlerin ihtiyaçlarına ve taleplerine profesyonel bir alt yapı çerçevesinde çözüm üretmek adına varız. Sizlerden gelen talepleri değerlendirerek bu noktada profesyonel bir hizmet sağlamak adına gerekli olan hizmeti oluşturuyoruz. 

Kulak kiri nedeniyle ağrı ya da kulakta kaşıntı hissediyorsanız pamuklu çubuklar, saç tokası veya kalem kapağı gibi başka öğelerle çıkarmaya çalışmayın. Bu, kulak kirini kulağa daha fazla itebilir ve kulak kanalında veya kulak zarında ciddi yaralanmalara neden olabilir. 

Gliserin kullanımı ve diğer farklı pek çok hizmet modeli ile sizlere benzersiz bir kalitede içerik sunarak merak ettiğiniz bilgilere hemen ulaşmanızı sağlayan web sitemiz güvenli hizmet konusunda sizlerin ihtiyaçlarını netleştirmek adına çalışmaktadır. Kulak sağlığı birey için en önemli olan konulardan birisidir. Bu yüzden kişi yaşam kalitesini her zaman iyileştirmeli ve bu konuda çözüm olanakları geliştirmelidir. Sizler de sağlık noktasında aklınıza takılan soruları bize sorabilir ve sitemizden bilgiler edinebilirsiniz. En iyi işitme uyarlamaları için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniklerinde uzman odyomeristler tarafından ücretsiz işitme testi yapılmaktadır. 
 


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara