Gözlük Tipi İşitme Cihazı Teknolojisi Nedir? Nasıl Kullanılır?
Gözlük Tipi İşitme Cihazı Teknolojisi Nedir? Nasıl Kullanılır? | 7 Ekim 2020

İşitme cihazları arasında en çok tercih edilen modellerden biri işitme teknolojisinin gözlüklerle aynı kategoride yer aldığı gözlük tipi işitme cihazları. İşitme kaybı yaşayan bireylerin kolayca kullanabildiği, takmaktan gerçekten keyif aldıkları bir aksesuar olarak da işlev gören gözlük tipi işitme cihazı teknolojisi nedir? En iyi gözlük tipi işitme cihazı hangisidir? gibi sorular oldukça sık soruluyor. 

Gözlük Tipi İşitme Cihazı Teknolojisini Bu Kadar Özel Kılan Nedir?

Modern işitme cihazları, işitme duyunuzun bariz faydalarının ötesinde, Bluetooth teknolojisi aracılığıyla doğrudan akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan ses akışı sağlayabilir, farklı dinleme durumlarında tercih ettiğiniz ayarlara otomatik olarak ayarlayabilir ve hatta sağlığınızın farklı yönlerini izleyebilir ve veri sağlayabilir. 

Gözlük tipi işitme cihazlarının birçok avantajı vardır. Kemik yolu gözlük tipi işitme cihazlarını hava yolu geleneksel işitme cihazlarından faydalanamayanlar ve iletim tipi işitme kaybına sahip olanlar kullanabilir. Kemik tipi işitme cihazlarında en çok tercih edilen gözlük tipi işitme cihazıdır. Çünkü bu cihazlar kullanımı kolay, maliyeti düşük ve rahat kullanılabilen bir sistemdir. Uygulama alanı yaklaşık 50 dB’e kadardır.

Gözlük tipi kemik yolu işitme cihazı kullanamayan kişiler için üretilen taç tipi kemik yolu işitme cihazı seçeneği de mevcuttur. Taç tipi işitme cihazlarının farklı boyları vardır. Çocuklar için özel geliştirilen yumuşak malzemeden yapılan taç tipi işitme cihazları örnek olarak verilebilir.

Bu işitme cihazları hafif ve orta dereceli işitme kayıpları için uygundur. Kulak arkasında bulunan Mastoide kemiğine basınç uygulayarak iletim elde edilir. Kulak kanalı kapanmayacağı için sağlık açısından gözlük tipi işitme cihazları önerilir. Bu cihazların apse yapma olasılığı düşüktür, estetik açıdan kullanımı tercih edilir.

En iyi gözlük tipi işitme cihazları arasında yer alan Bruckroff La Belle Spectacle İşitme Sistemleri, işitme modülünü ve gözlükleri zarif bir şekilde birleştirir. Tüm gözlüklerinizi uyan bir işitme cihazı. Düşük maliyetli, kolay kullanımlı ve pratik olan işitme modülü, çalışırken, okurken kullandığınız kişisel gözlüğünüzün yanında güneş gözlüğü ile de uyumludur.

Hem profesyonel hem de özel olarak doğal bir işitme hissi için göze çarpmayan bir çözümü takdir eden kişiler için idealdir. Yüksek kullanım rahatlığına ve mükemmel işitme hissine sahip olacaksınız. 
Gözlüğünüzü, gizli şakak kolu uç parçasıyla işitme modülü olmasa bile her zamanki gibi kullanabilirsiniz.
Kullanılan hoparlör iyi uygulandığında konforlu bir ses sunar. Bebek ve çocuklarda ise, kafaya takılan taçlara vibratör yerleştirilir. Kulak kanalı açık kaldığından hava sirkülasyonu sağlar ve tıbbi açıdan herhangi bir sorun oluşmaz. Farklı model gözlüklere vibratör ve cihaz uygulanabilir. Gözlük tipi işitme cihazları kullanımı hem kolay hem de estetik açıdan çoğunluk tarafından tercih edilmektedir. Kemik yolu gözlüğü işitme cihazı ve görme gözlüğü kombinasyonundan oluşur. İşitme cihazı ya gözlük sapına ya da sapın sonuna monte edilir. Pil genelde cihaza yapışık olur. Miks tipi işitme kayıplarında kullanılabilmektedir. Kullanımı basit ve estetik yönden en çok tercih edilen modellerdir.

Çocuklar için genelde kullanılan ise taç şeklidir. Taç şekli cihazlar kafaya bağlanabilen bir taç ve kemik yolu işitme cihazı kombinasyonundan oluşur. Herhangi bir kalıba ya da ameliyata gerek yoktur. Kafaya takılan kafa bandı farklı şekillerde ayarlanabilir.

Junior kemik iletim işitme sistemi çocuklar için mükemmel bir tercih olacaktır.  Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimizden hemen sahip olabileceğiniz Junior ile çocuğunuzun işitme dünyasına ameliyat olmadan basit bir şekilde erişmesini sağlayan bir İşitme Sistemine sahip oluyorsunuz! Küçük Çocuk İşitme Sistemleri küçüktür, hafiftir ve rahat bir şekilde sabitlenir ve kafa bandına takılır. Üstelik farklı renk ve desen seçenekleri çocuğunuzun işitme sistemini severek kullanmasını sağlar. 

Kullanımınız ve günlük yaşantınız için en uygun cihazı seçmek ve işitme kaybı derecenizin doğru bir şekilde tayin edilmesi önemlidir. Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimize gelerek en güvenilir sonucu alabilirsiniz. Size uygun en iyi işitme cihazı tespiti için gereken testler kliniğimizde yapılır ve işitme sorununuzun yaşam kalitenizi düşürmemesi için ihtiyacına yönelik en uygun cihaz belirlenir. En iyi işitme uyarlamaları için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniklerinde uzman odyomeristler tarafından işitme testiniz hızlı ve ücretsiz bir şekilde yapılır. 


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara