İşitme Cihazı Denemek, İşitme Sorunlu Bireyleri Rahatlatır
İşitme Cihazı Denemek, İşitme Sorunlu Bireyleri Rahatlatır | 27 Temmuz 2020

İşitme sorunlunun, işitme cihazı denemesi kendini rahat hissetmesini sağlar. Cihazı denemesi ve dinlemesi, bireyin cihazı alıp almayacağını ya da kullanıp kullanmayacağını değerlenme sürecidir. Bu süreç hem işitme sorunlu için hem de işitme cihazı firması açısından oldukça önemlidir. Çünkü bu süreçte yaşanacak herhangi bir sorun ya da aksaklık kullanıcı açısından negatif olabilir, cihaz hakkında zihninde olumsuz izler bırakabilir.

Birey, işitme cihazı deneme işleminde size büyük bir beklentiyle gelir. Düşüncesinde koca bir liste yer alır. İşitme cihazından beklentilerinde arkadaşlarıyla iyi anlaşmak, sohbet muhabbet etmek, iyi bir anlatıcı ve dinleyici olmak, müzik dinlemek gibi birçok istek bulunur. Kişi cihaz uyarlamasında hep bunları düşünür. Düşüncelerini uyarlama sırasında gözünde canlandırdığı zaman, karar aşaması hızlanmış olur.
Cihazdan fayda göreceğine inanmalı, işitme cihazını kullandığı zaman geleceğine katkı sağlayacağına güvenmesi gerekir. Eğer işitme sorunlu ilk kez cihaz kullanacak ise tüm detaylar baştan sona anlatılmalıdır. İşitme cihazının amacı, kullanımı, alışma süreci, bakımı gibi cihaza dair bütün bilgiler anlatılmalıdır.

İlk intibah her zaman önemlidir. İşitme cihazıyla ilgili bilgiler anlatıldıktan sonra, uyarlama kısmına geçmelisiniz. Uyarlama aşamasında cihazın sesi iyi ayarlanmalı ve kişiye cihazın faydasından bahsedilmedir. Uygulayıcının görevi cihaz satmak değil, danışmanlık yapmaktır. Süreci ve teknolojiyi kişiye anlatmak, işitme cihazıyla ilgili bilgileri vermektir. Alım hakkı kişiye aittir, farklı teknolojileri deneyerek içerisinden beğendiği cihazı seçme hakkına sahiptir.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara