İşitme Cihazı TV Adaptörü Nedir Nasıl Kullanılır?
İşitme Cihazı TV Adaptörü Nedir Nasıl Kullanılır? | 22 Ocak 2021

İşitme kaybı yaşayan bireyler için işitme cihazı özellikleri oldukça önemlidir. Gürültü önleyici işitme cihazları daha sonra sesleri işleyerek net hale getirir ve daha kolay dinleme ve anlama için diğer dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır. Aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak çözümler sunmaktadırlar. Televizyon adaptörü bu kolaylıklardan biridir. İşitme Cihazı TV Adaptörü Nedir Nasıl Kullanılır? İşitme cihazı TV adaptörü konusunu bu makalede bulabilirsiniz. 

İşitme Cihazı TV Adaptörü Nedir?

En iyi işitme cihazları, arka plan gürültüsünü azaltmak ve en çok duymak istediğimiz sesleri ayırt etmek için çok yönlü mikrofonlar, konuşma yalıtımı ve dijital gürültü azaltma kullanarak akıllı bir şekilde güçlendirebilir. TV adaptörleri işitme cihazlarının doğrudan bağlantısını desteklemektedir. Televizyon ve diğer ses birimlerinden işitme cihazlarına sesin aktarılmasıyla büyük bir kolaylık sağlar. Kullanımları oldukça pratik ve kolaydır. Kablosuz kulaklık kullanımı gibidir. Aynı zamanda televizyon ve stereo olan bir aletten en üst düzey ses kalitesi akışı sağlar. Ses sinyallerini sınırsız sayıda bağlı işitme cihazını aktarabilirler.

Televizyon Adaptörü Kullanımı

Bir televizyon adaptörü ile işitme cihazlarınızı doğrudan televizyonunuza bağlayarak ses akışı sağlayabilirsiniz. Televizyon adaptörlerinin ayarlanması kullanmış olduğunuz işitme cihazı modeline göre değişiklik gösterecektir. Bluetooth bulunan işitme cihazları için ayrı Bluetooth bulunmayan işitme cihazları için ayrı bir kullanım şekli vardır. Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimize gelerek işitme cihazları için televizyon adaptörü kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilir ve işitme cihazınızın kullanım şeklini öğrenebilirsiniz.

İşitme cihazı için TV adaptörü, televizyon izlemenin keyfini çıkarmanızı sağlarken, ailenin geri kalanı da sesi kendilerine uygun bir seviyede tutabilir. Ses, duyulabilir gecikmeler olmaksızın zengin ve nettir. Televizyondaki görüntü ve ses eşleştirmesi kusursuzdur. 

İşitme cihazlarınızı televizyonunuzla kullanmadan önce adaptörü prize takarak televizyona bağlamalı ve ardından işitme cihazınızla eşleştirmelisiniz. Adaptörü istediğiniz sayıda işitme cihazı ile eşleştirebilirsiniz. Bu şekilde tüm kullanıcılar aynı sesi doğal ve berrak bir şekilde duyacaktır.

Bluetooth bağlantılı işitme cihazı kullanıyorsanız televizyon adaptörünü açık olduğundan emin olun. Her iki işitme cihazının da pil kapağını açın ve kapatın. İşitme cihazlarını televizyonun adaptörünün yakınına veya üzerine yerleştirebilirsiniz. 30 saniye beklediğinizde eşleştirme tamamlanmış olacaktır. Eşleştirme işlemini bir kere yapmanız yeterlidir. Ayarlar bittikten sonra televizyonu dinlemek için sadece işitme cihazının program düğmesine basarak programları değiştirebilirsiniz. Televizyonun ses ayarları içinde işitme cihazınızı kullanabilirsiniz. 

Kablo kullanarak Oticon TV Adaptör işitme cihazınızı bağlayabilirsiniz. Toslink kullanarak işitme cihazınızı kolayca adaptöre entegre edebilirsiniz. Kabloları TV Adaptörünüzün arkasındaki konektörlere bağlayarak kullanıma başlayabilirsiniz. Phono kabloları kullanarak adaptör girişine ve diğer uçlarını da televizyona takarak işitme cihazınızı eşleştirebilirsiniz. Kulaklık ile TV adaptörüne bağlanmak için paket içerisinden çıkan kabloları adaptöre taktıktan sonra televizyonun kulaklık girişine takabilirsiniz. 

TV Adaptörünüzde yanıp sönen kırmızı ışık görüyorsanız bağlantı olmadığı anlamına gelir. TV'nizin sesini yükseltmeniz ya da akıllı TV kullanıyorsanız televizyonunuzun ses çıkışını ayarlamanız gerekebilir. İki yeşil ışık veya bir mavi ve bir yeşil ışık, TV Adaptörünün akışta ve çalışıyor olduğunu gösterir.

Televizyon adaptörüne bağlanma konusunda size özel işitme cihazı çözümü işlevleri için işitme cihazınızın kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için işitme uzmanınızla görüşebilir ve sizin için uygun bağlantı seçeneğini sunmasını talep edebilirsiniz.

Televizyon Adaptöründen Bir Kullanıcı Çıkarma

Eşleştirme yaptığınız TV adaptöründen bir kullanıcıyı çıkarma ya da eşleştirmeleri silme gibi bir işlem gerçekleştirmek istiyorsanız sistem sıfırlaması yapmanız gerekmektedir. Önce kurulum düğmesine beş saniyeden fazla basarak sistemi sıfırlayın. Daha sonra gerekli cihazları yeniden eşleştirebilirsiniz. Kurulum yapmak için en başta uyguladığınız adımları tekrarlamalısınız.

TV adaptörünüz üzerinde asla su ya da başka bir sıvı kullanmamalısınız. İşitme cihazı TV adaptörünü temizlemek için yumuşak ve kuru bez kullanabilirsiniz.

Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimize gelerek işitme cihazları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. İşitme kaybınız olduğunu düşünüyorsanız, doğru cihaz tespiti için gereken testler kliniğimizde yapılır ve işitme kaybının yaşam kalitenizi düşürmemesi için en uygun cihaz belirlenir. En iyi işitme uyarlamaları için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniklerinde uzman odyomeristler tarafından ücretsiz işitme testi yapılır ve buna göre cihazınız belirlenir. 
 

KAMPANYADAN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYIN!


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara