İşitme Cihazının Pilinin Bittiğiniz Nasıl Anlarım?
İşitme Cihazının Pilinin Bittiğiniz Nasıl Anlarım? | 6 Ağustos 2020

Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi'nden satın alacağınız işitme cihazı pilleri yüksek ömürlü performanslı kullanım kolaylığı sağlar. 

İşitme cihazları pil ile çalışır. Pil tüketimi ortalama süresi bellidir. Her zaman yanınızda yedek pil bulundurmalısınız. Ama anahtar, bozuk para gibi metal cisimlerin yanında saklamayınız. Çanta, cüzdan içine koymayınız. Cihazınızın kutusunu yanınızda taşımaya özen gösteriniz.

Pil bitmeden önce kulağınıza sinyal verir. Pil biterse ise sesler size net gelmeyecektir. İşitme cihazını takmadığınızda nasıl duyuyor ise sesler öyle zayıf ve karışık gelir.

İşitme cihazı pili nasıl saklanır?

Pilleri orjinal pil kutusunda ya da paketinde saklayınız. Kullanacağınız zaman paketinden çıkartınız. Pilin ömrü azaldığı zaman ya da bitme aşamasına geldiğinde uyarı sinyali verir.

Piller, işitme cihazının modeline, harcadığı süresine göre 7 ile 30 gün arasında değişen ömre göre değişir. Pillerin üzerinde ki etiketi pil değiştirirken açınız. Mümkünse pilin üzerinde ki etiketi 2 dakika bekledikten sonra işitme cihazına takınız.

Pillerin kısa devre yapmaması için, pilleri cep içinde ya da cüzdan da saklamayınız. Pilin daha uzun ömürlü olması için, yatmadan önce işitme cihazı pil kapağını açık bırakınız. Bu size pil verimliliğini sağlayacaktır. Biten işitme cihazı pilini kesinlikle cihazın içinde fazla tutmayınız. 

İşitme cihazı pili nasıl değiştirilir?

  1. Pil yuvasını tam olarak açın ve pili çıkartın.
  2. Yeni pilin + işaretinin olduğu tarafta yer alan etiketi pilden ayırın.
  3. Yeni pili pil yuvasına yerleştirin.
  4. Artı (+) tarafı, pil yuvasının + tarafına dönük olduğundan emin olun.
  5. Pil yuvasını kapatın.
  6. İşitme cihazının bir açılış melodisi vardır, o çalar. Açılış melodisini duymak için cihazı kulağınıza yakın tutun.

Pil ne zaman değiştirilir?

İşitme cihazı pilinin bittiği nasıl anlaşılır derseniz, işitme cihazı pili bitmeden önce kulağınıza sinyal verir. Bitmeye yakın sesler azalır ve netliğini kaybeder. Takıp çıkartırken normalde gelmesi gereken sesler gelmez. 

İşitme cihazı pilleri nerede satılır?

İşitme cihazı pilini, cihazı satın aldığınız firmadan alabilirsiniz. Ayrıca eczanelerden ya da e-ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz.

Cihazı satın aldığınız firmadan başka yerden pil satın olacaksınız. Satışlarının yoğun olduğu yerlerden pil almayı tercih etmelisiniz.
Pil satışının fazla olduğu firmalardan taze pile erişme olanağı olan yerden almalısınız.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara