Oticon Teknolojisi İle Çınlama Tedavisi Nasıl Yapılır?
Oticon Teknolojisi İle Çınlama Tedavisi Nasıl Yapılır? | 7 Ekim 2020

Herhangi tıbbi bir durumun neden olabileceği kulak çınlaması çoğu insanın yaşam kalitesini etkileyen bir durumdur. Fiziki bir doktor muayenesinden sonra sorunun kaynağını net olarak anlaşılmadıysa, işitme ve sinir testleri için bir işitme uzmanına gitmeniz gerekebilir. İşitme kaybı ve kulak çınlaması sorunu yaşıyorsanız Oticon teknolojisi ile çınlama tedavisinin avantajlarını yaşayabilirsiniz. Kulak çınlaması tedavisi için en iyi işitme cihazı markası için bir önerimiz var.

İşitme cihazları, kulağın içine veya arkasına takılan küçük elektronik cihazlardır. İşitme cihazları, bir mikrofon, amplifikatör ve hoparlör kullanarak, dış gürültünün sesini tamamlar ve vücudun işitme sistemi tarafından alınan ve işlenen ses uyaranlarının miktarını artırır. 

Kulak Çınlaması için En İyi Çözümler

Oticon OpenSound Optimize sistemi ile en çok tercih edilen markalardan biri oldu. Çevrenizdeki sesleri güçlendirmenin yanı sıra, işitme cihazlarının çoğunda bir kulak çınlaması terapisi özelliği bulunur. Oticon işitme cihazlarında okyanus sesine benzeyen sesler dahil, geniş bir terapi ses yelpazesi bulunur. Dinamik ama rahatlatıcı olan bu doğa sesleri rahatsız edici kulak çınlamasını azaltmada etkilidir.

Çok sessiz işitme ortamlarında, normal işitme cihazları, sizi kulak çınlamanızdan uzaklaştırmak için güçlendirecek yeterli harici sese sahip değildir. Hastalar rahatlatıcı seslerin seviyesini doğrudan işitme cihazından veya telefondaki uygulaması üzerinden ayarlayabilir. Bu sayede hastalar, rahatlatıcı sesleri istedikleri zaman kolayca yönetebilirler. Tüm 2,4 GHz Oticon işitme cihazında, hastalar bu sesleri iPhone veya Android cihazları üzerinden rahatça ayarlayabilir

İşitme kaybı yaşayan bireyler kulak çınlaması sorununu belli bir ölçüde yaşayabilir. Bu kişilerin kulak çınlaması problemini kontrol altına almaları ve yaşam kalitelerindeki etkisini minimize etmeye yardımcı olmak için geliştirilen Oticon teknolojisi çınlama tedavisinde en ileri gelen sistemlerdendir. 

Kulak çınlaması son derece rahatsız edici bir sorundur. Bu sorunu insanların yaklaşık %10’u yaşamaktadır. Eğer iyileştirilemiyorsa etkisini önemli ölçüde azaltmak mümkündür. Kulak çınlaması siz fark etmeseniz bile belli bir seviyede işitme kaybına sahip olduğunuzu gösteren bir işaret olabilir. Birçok farklı nedenle meydana gelebilir. Stres, kaygı ve uykusuzluk gibi ciddi etkileri beraberinde getirir ve yaşam kalitenizi önemli ölçüde düşürür. 

İki kulak ve beyin arasında herhangi bir noktada çınlama başlayabilir. Çınlamanın seyri sürekli, aralıklı, geçici ya da kronik hale gelebilir. Nasıl başladığı kesin olarak bulunamasa da aynı işitme kaybında olduğu gibi kulak çınlamasının da birden fazla nedeni olabilir.

Ani bir yüksek sese maruz kalma, doğal yaşlanma süreci, darbe sesi, baş ya da boyuna gelen yaralanma, bir ilaca karşı oluşturulan yan etki ve duygusal sıkıntı veya stres kulak çınlamanıza neden olmuş olabilir.

İç kulak bölgesinde seslerin anlamlı bir şekilde iletilmesini sağlayan tüy hücreleri hasar görmüş olabilir. Kulak çınlaması problemi hastadan hastaya değişiklik gösterse de genel olan görüş bu şekildedir. Uzmanlara göre kulaktan gelen sinyaller beyin tarafından yanlış yorumlanıyor ve bunun ses algısına neden olduğunu düşünüyorlar. Bu ses algısı aslında gerçekte var olmayan kulak çınlaması sesi.

Çeşitli sesler dinlemek, kulak çınlamanızı yönetmeniz için faydalı bir araç olabilir. Sürekli olarak duyduğunuz sese rahatlatıcı seslerin eklenmesi dikkatinizi başka yöne çekmenize olanak sağlar.

Oticon Opn işitme cihazları, beyaz gürültü ve rahatlatıcı okyanus sesleri gibi rahatlatıcı sesler çalarak kulak çınlamanızı kontrol altına almanızda yardımcı olabilir. iPhone ve Android için geliştirilen Oticon ON uygulaması ile Oticon Opn işitme cihazınızda duyduğunuz sesleri dikkat çekmeden kontrol edebilirsiniz.

Klinik kanıtlar, kulak çınlaması hastalarında işitme cihazı kullanımının iki fayda sağladığını göstermektedir: Hastayı çınlamadan daha az haberdar eder ve kulak çınlaması tarafından seslerin maskelenmesi gibi rahatsız edici hissi azaltarak iletişimi geliştirir.

Günlük yaşantınız ve tercih ettiğiniz modeller arasında en uygun cihazı seçmek ve işitme kaybı derecenizin doğru bir şekilde tayin edilmesi önemlidir. Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimize gelerek en güvenilir sonucu alabilirsiniz. Size uygun en iyi işitme cihazı tespiti için gereken testler kliniğimizde yapılır ve işitme sorununuzun yaşam kalitenizi düşürmemesi için ihtiyacına yönelik en uygun cihaz belirlenir. En iyi işitme uyarlamaları için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniklerinde uzman odyomeristler tarafından işitme testiniz hızlı ve ücretsiz bir şekilde yapılır. 


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara