Özel Filtreli Gürültü Tıkacı
Özel Filtreli Gürültü Tıkacı | 30 Mart 2022

Özel filtreli gürültü tıkacı işitme duyusunu korumak için kişiselleştirilmiş tasarıma sahiptir. Bilgisayar destekli tasarım ile modellenen gürültü tıkaçları el değmeden sıfır hata ile üretilmektedir. Kolay taşınabilir ve uzun süreli kullanım için büyük konfor sağlamaktadır. Ses kaynağını etkili bir şekilde yumuşatır ve gürültülü yerlerde işitme sağlığını korur.

Edi İşitme Sağlığı merkezlerinde 3D yazıcılar kullanarak kişinin kulak şekline ve işitme kaybı derecesine en uygun kulak kalıpları ya da kulak tıkaçları yapılmaktadır. Kulağa birebir uyum sağladığı için kişiye özel olarak üretilir ve kullanımı oldukça rahattır. 

Gürültü tıkaçları Edi işitme kliniklerinde;

•    İlk olarak, kulak izleri 3D teknolojisi ile dijitalleştirilir.
•    El değmeden 3D yazıcı ile hatasız bir şekilde uzman odyologlar tarafından üretilir.
•    Bilgisayar destekli tasarım ile modellenir.
•    Mükemmel kalite ve kulak kalıbına tam uyum sağlar.

Şeffaf tasarımı sayesinde gürültüyü şık bir şekilde filtreleyebilirsiniz. Kulaklara rahatlık ve koruma getiren bu modeller ile konforu deneyimlersiniz. Özel filtreli gürültü tıkacı sayesinde ses ve konuşma net kalabilirken sadece arka plandaki gürültü daha az olur. İster iş ister eğitimle ilgili olsun bazen odaklanmak için de gürültü tıkaçları kullanılabilmektedir. Kulak kalıbınız 3D yazıcılarla çıkarıldığı için sıfır hata ile kulağınıza uyum sağlar. Gürültü tıkaçları yalnızca size özel olarak üretilmektedir.

Gürültü Tıkaçları Ne İçin Kullanılır?

Gürültü tıkaçları özellikle gürültülü ortamlarda çalışan ya da yüksek sese hassasiyeti olan kişiler için tasarlanmıştır. Çevredeki yüksek sesleri akustik olarak önlemez fakat gürültüyü özel filtreleri sayesinde minimuma indirir. İşitme kaybını önlemek ve işitme sağlığını korumak için özel filtreli tıkaçlar kullanılmaktadır. Yumuşak yapısı sayesinde konforlu bir kullanım sağlar.

Kanal içi tasarımla gelen kulak tıkaçlarında;

•    5 farklı gürültü azaltıcı filtre seçeneği
•    Paslanmaz çelik
•    Kusursuz 3D teknoloji ile üretim,
•    Uzun ömürlü kırılmaz yapı
•    Özel filtre sayesinde farklı derecelerdeki sesleri izole etme ve iş esnasında işitme kaybına karşı koruma,
•    Çevredeki sesleri tamamen engellemez, sesler akustik olarak algılanmaya devam edilir,
•    5 farklı (X.1M / X.2M / X.3M / X.4M / X.5M) filtre tipi,
•    1'den 5'e kadar işaretlenmiş çentikleriyle filtre tipini tanıma.

Ayrıca bu gürültü tıkaçlarında renk seçeneği bulunmaktadır. Kulak kalıplarında hem sağ hem de sol kulağın karışmaması için renk seçeneği mevcuttur. Sağ kulak gürültü tıkacı kırmızı renkte sol kulak gürültü tıkacı ise mavi renkte olmak üzere üretilir.

Gürültü Tıkacı Nasıl Kullanılır?

Yüksek gürültülü bir işte çalışıyorsanız ya da kalabalık bir yerdeyseniz sesi ölçecek bir cihaz olmasa da genellikle etrafınızdaki gürültünün çok yüksek olup olmadığını anlamak mümkündür. Eğer duyulmak ya da duymak için bağırmak gerekiyorsa veya kol mesafesinde olsa bile birbirinizi anlayamıyorsanız, ses çok yüksektir ve zamanla işitme duyunuza zarar verebilir. Özellikle yüksek seslerden kaçınamayacağınız ortamlarda gürültü tıkaçları kullanmak işitme duyusunu korumak için atılacak en önemli adımdır. İşitme koruma cihazları kulağınıza giren ses seviyesini azaltır. Sesi tamamen engellemezler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli etken ise düzgün oturmayan gürültü tıkacı kullanmaktır. Çünkü kulak kanalına tam olarak oturmayan gürültü tıkaçları işitme duyunuzu korumaz.

Özel üretim gürültü tıkaçları kulağa tam oturmaktadır. Sağlam ve yumuşak yapısı sayesinde kullanım sırasında herhangi bir ağrıya neden olmaz. Tüm gürültülü ortamlarda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Dilediğiniz zaman çıkarıp kutusuna kaldırabilir ya da özel kordonuyla kullanarak üstünüzde durmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kalıpları kulaktan çıkarmadan rahatça iletişim kurabilmeye de imkân sağlamaktadır. 

3D teknoloji ile kişiye özel gürültü için kulak tıkaçları üretmek odyoloji alanında da büyük bir atılımı beraberinde getirmiştir. Gürültü tıkaçlarının sertifikası Almanya'dan alınmıştır. Tasarımların düzgün ve doğru yapılması, güvenliğin sağlandığı, yapısal performansın kanıtlandığı, izolasyon seviyesini yeterliğinin kanıtlandığı o-pro EC tip testleri uygulanmış ve onaylanmıştır. Gürültü tıkacı modelleri seçerken titizlikle araştırılması gereken ürünlerdir. Birebir kulağınıza uyan ve kaliteli bir ürün almaya özen göstermeniz oldukça önemlidir. Edi işitme cihazları merkezi size en uygun gürültü tıkacı için kalıbınızı sıfır hata ile oluşturmaktadır.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara