Seyahat Önerileri: Yolculukta İşitme Cihazı Kullanımı
Seyahat Önerileri: Yolculukta İşitme Cihazı Kullanımı | 25 Ocak 2021

Uzun Yolculuklarda İşitme Cihazı Kullanımı

Yeni yerler keşfetmeyi ve uzun seyahatlere çıkmayı seviyor musunuz? Daha önce görmediğiniz yerleri keşfetmek, arkadaşlarınızı ziyaret gibi yolculuklar işitme kaybı olan bireyler için hem eğlenceli hem de endişe verici olabilir. Bu makalede işime cihazınızı hangi durumlarda kullanmamalısınız ve uzun yolculuklarda işitme cihazı kullanımı gibi merak edilen konuları okuyabilirsiniz. 

Seyahatleriniz için önceden hazırlıklı olduğunuz sürece endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Özellikle uçak yolculuğunda işitme cihazı kullanımı oldukça merak edilen bir konudur. Uçmak kimilerine göre yeterince streslidir, ancak işitme kaybı olan gezginler için daha endişe verici olabilir. Seyahatinizden önce yapabileceğiniz birçok hazırlık vardır. Burada yer alan tavsiyeler ile yolculuğunuz oldukça konforlu ve rahat geçecektir. 

Seyahatinizden Önce Yapabilecekleriniz

Paketleme, işitme cihazı konusunda seyahatin en önemli parçasıdır. İşitme cihazlarınız, pilleri ya da şarj edilebilir işitme cihazı kullanıyorsanız gerekli aksesuarları oldukça önemlidir. Bu nedenle, bunlar ilk paketlediğiniz şeyler arasında yer almalı ve evden çıkmadan önce kontrol ettiğiniz ana şeyler olmalıdır.

Ayrıca, işitme cihazlarının asla kontrol edilen valizinize koyulmaması gerektiğini de belirtmek gerekir. Herhangi bir gerekli ilaç gibi, hayati önem taşır ve değiştirilmeleri zordur. Bagajınız kaybolur veya çalınırsa, tüm seyahatinizi etkileyecektir. Bu nedenle, işitme cihazlarınızı, ekstra pilleri, şarj cihazlarını ve ek pratik aksesuarları el bagajınızda tutabilirsiniz. Eğer el çantası veya bel çantası gibi üzerinizde taşıyabileceğiniz bir çantanız varsa, en iyisi onları yanınıza alabileceğiniz çantaya koymak olabilir.

Sadece işitme cihazlarıyla değil, aksesuarlarıyla da seyahat edeceğinizi unutmamalısınız. Mikrofonlar, Bluetooth bağlantı aksesuarları, fiş adaptörü ve taşınabilir kılıflar gibi aksesuarların iyi bir şekilde paketlendiğinden ve kolayca bulunabildiğinden emin olun.

Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce işitme cihazınızı Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimize gelerek kontrol ettirebilirsiniz. Odyoloğunuzu ziyaret ettiğinizde size TV ve telefon Bluetooth bağlantısı hakkında bilgi verebilir ve böyle yolculuğunuz daha keyifli hale gelebilir. Yolculuğa çıkmadan önce işitme cihazınız için temizleme setinizi de yanınıza aldığınızdan emin olun. 

Eğer nemli ve sıcak bir bölgeye ziyaret planlıyorsanız yanınıza işitme cihazı nem gidericisi almanız gerekebilir. Yolculuğunuz sırasında ve otele vardığınızda yanınızdaki görevlilere işitme kaybınız olduğunu bildirmeniz önemlidir. Böylece seyahatiniz daha güvenli ve konforlu geçecektir. 

Seyahatle ilgili bazı işitsel kaygılarınız olsa da bunları azaltmak için yapabileceğiniz şeyler de var. Uçaklarda ve trenlerde kulak tıkacı kullanmak, yüzmeye gittikten sonra kulakları iyice kurutmak, sesi çok yükseltmemek için gürültü önleyici kulaklık kullanmak gibi önlemler kulaklarımıza zarar vermeden seyahat etmenin keyfini çıkarmamıza yardımcı olabilir.

Birçok kişi, havalimanında gezinmeyi seyahatin en stresli kısmı olarak görmektedir. İşitme cihazınız olduğunda, bu süreç daha da yoğun ve bunaltıcı olabilir. Arka plan gürültüleri özellikle böyle kalabalık alanlarda yüksektir. İşitme cihazınızın ses ve frekans ayarlarını önceden yapabilir ve seyahate birlikte çıktığınız kişileri işitme kaybınız konusunda uyarabilirsiniz. Böylece size yardımcı olacaklardır. 

Uçak seyahati yapacaksanız uçuş görevlilerini bilgilendirebilirsiniz. İşitme cihazlarınızı uçuş sırasında kullanmaya devam edebilirsiniz. Yükselme ve iniş sırasında uyanık kalmaya çalışın. Uyuyakalırsanız, irtifa basıncıyla doğru şekilde başa çıkamayabilir ve bazı uyarıları kaçırabilirsiniz.

Yolculuklarda işitme cihazınız sizi rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Oldukça hafif ve günlük yaşama uyum sağlamış olan cihazlar her an takabileceğiniz ve rahatsızlık vermeyecek şekilde üretilmişlerdir. 

İşitme Cihazı Hangi Durumlarda Takılmamalı?

İşitme cihazları gece yatarken, duşta ya da havuzda takılmamalıdır. İşitme cihazı nemli ortamlara girerken, ıslanma tehlikesi olduğunda çıkarılmalıdır. Saç kurutma makinesi cihazları gibi cihazlar kullanılırken takılmaz. 

Günümüzde işitme cihazları, işitme kaybı yaşayanlar için yolculuklarını iyileştirmek ve konforlu hale getirmek üzere tasarlanmış ürünler açısından sürekli olarak gelişmekte ve değişmektedir. Daha küçük, daha güçlü ve çoğu işitme kaybı yaşayan birey için uygun işitme cihazları üretilmektedir. 

İşitme kaybınız olduğunu düşünüyor ve işitme cihazları hakkında bilgi almak istiyorsanız en doğru sonuç için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama kliniğimize gelerek en güvenilir sonucu alabilirsiniz. Doğru cihaz tespiti için gereken testler kliniğimizde yapılır ve işitme kaybının yaşam kalitenizi düşürmemesi için en uygun cihaz belirlenir. En iyi işitme uyarlamaları için Edi İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi kliniklerinde uzman odyomeristler tarafından ücretsiz işitme testi yapılır ve buna göre cihazınız belirlenir.


Edi İşitme Cihazları
Hemen Ara